لوازم یدکی هیوندای i20

هیوندا i20 یک هاچبک بسیار عده و جور خانوادگی از تولید ها خصوصی «i» شرکت هیوندای میباشد که در سال ۲۰۰۸ وارد لیست تولید ها شرکت کره‌ای نام برده شد تا خلأ در میان دو سبک i10 و i30 را به نحوه مطلوبی مالامال نماید؛ به این دلیل‌که از نظر سایز و اندازه محدودیت‌های قطعات یدکی هیوندای i10 را به سرنشینان و یوزرها اجبار نمیکرد و در سمت و سوی دیگر از بها بالای قطعات یدکی هیوندای i30 نیز مشقت نمی‌پیروزی.

نسل اولیه هیوندا آی ۲۰ از سال ۲۰۱۱ بوسیله کمپانی سهل موتور به بازار کشورمان راه و روش پیدا کرد. از طرف دیگر نسل دوم این خودرو نیز بوسیله کمپانی کرمان موتور روانه خیابان‌های جمهوری اسلامی ایران شد که دیگر به طور کاملا وارد شده نبود و جزو تولیدات مونتاژ درون به اکانت می‌آمد.

کمپانی کرمان موتور از اولِ سال ۲۰۱۷ (فصل‌زمستان ۹۵) بعداز کارخانجات خودرو سازی ترکیه و هندوستان، به سومی مقر ساخت و ساز هیوندای i20 در سطح میان‌المللی تبدیل شد. هیوندا i20 مونتاژ کرمان موتور طی سال‌های ۱۳۹۵ تا 13۹۷ به دست مشتریان داخلی رسید و به جهت برخورداری از ویژگی ها ظاهری مطلوب با استقبال نسبتا مناسب‌خیس مشتریان اهل ایران مواجه شد.

به دنبال این مقاله قصد داریم تا خودرو i20 از شرکت هیوندای که بوسیله دسته کرمان موتور در کشور ایران مونتاژ گردیده است را را از حیث پباده سازی ظاهری، فضای کابین، ویژگی ها فنی، تجهیزات، حالت فروش و … گزینه نظارت در اختیار بگذاریم.

پباده سازی ظاهری هیوندا i20

ظواهر هیوندای آی۲۰ در مقایسه با سبک قبلی جلوه‌های اسپرت و برنا‌پسندتری را به اکران گذارده و از خطوط صاف و انواع هندسی با زوایای شکسته منفعت بیشتری میبرد، تا به این ترتیب هیجان و خشونت دوچندانی را از دید ظاهری به بینندگان خویش جابجایی دهد. در نمای روبرو از لامپ‌هایی با پباده سازی به طور کامل وحشتناک مستعمل که به وسیله یک جلوپنجره باریک افقی از دو کناره به یکدیگر لینک و پیوند خورده‌اند. یک هواکش تبارک مشبک نیز به زیبایی در فضای زیرین جلوپنجره مکان گرفته تا به یار دو مه شکن دور و بر خویش صورت‌ای نسبتا خانوادگی البته در عین حالا دارای هیجان‌خیس از سبک قبل را از هیوندای i20 نسل دوم به اکران بگذارد.

خطوط پررنگ روی درب کاپوت به علاوه یک خط کتف‌ای که دو انتهای لامپ‌های جلو و عقب را به یکدیگر لینک داده، نمایی نسبتا خوش فرم و تا حدی عضلانی‌خیس برای این هاچبک کره‌ای رقم زده میباشد. به کار گیری از ضربه‌گیرهای پلاستیکی در تحت درب‌ها نیز به نوبه خویش موجب کاهش آسانی نمای جانبی هیوندای I20 گردیده‌است.

بهترین قطعات با ضمانت اصل بودن کالا

بارزترین و شاخص‌ترین مشخصه ظاهری هیوندای i۲۰ کرمان موتور در نمای جانبی به ردیف c سیاه رنگ این خودرو گشوده می‌شود که به طور دیدنی توجهی پنجره‌های عقب را به شیشه پشت لینک داده و نمایی خاص و اسپرت برای این خودرو رقم زده میباشد. طرح و سایز مطلوب حلقه‌های استاندارد این خودرو نیز موجب برنا‌پسندتر جلوه کردن و زیبایی بیشتر آی ۲۰ گردیده است.

در نمای پشت از لامپ‌هایی با پباده سازی دیدنی و سرشار از زوایای تندوتیز مصرف شده که با حالتی کشیده و دو تکه، دو طرف درب صندوق و بخشی از سطح داخلی آن را به تسخیر خویش در آورده و نمایی اسپرت و دیدنی به بخش پشت هیوندای آی ۲۰ افزوده‌اند. طرح سپر نیز در نوع خویش جذاب دقت و در عین حالا بی آلایش به حیث می رسد که وجهه‌ای هماهنگ با بقیه المان‌های نمای پشت آی ۲۰ پدید آورده میباشد.

در کل می بایست تیتر داشت که پباده سازی ظاهری هیوندای i20 تازه در مقایسه با قبلی بسیار هیجان انگیز‌خیس گردیده و همین فرمان باعث شوید تا مشتریان بیشتری به سوی این خودرو هاچبک جلب شوند و قصد به خرید آن داشته باشند.

پباده سازی داخلی هیوندا i20

نمای کابین این کره‌ای توده و جور به اندازه طرح بیرونی آن دیدنی و هیجان آور به لحاظ نمیرسد، با این هم اکنون نمی‌قدرت نقد چندانی به مدل پباده سازی داخلی این خودرو وارد دانست. روش پباده سازی داشبورد و رودری‌های هیوندا I20 گرچه چندان غامض و امروزی شکل نپذیرفته البته به نوبه خویش می تواند موجب تصدی خاطر سرنشینان و لذت بصری وی گردد. پباده سازی غربیلک دستور و پنل کیلومتر شمار پشت آن نیز زیبایی و آرامش مناسبی را در مقابل چشمان راننده پدید آورده میباشد.

کنسول میانی و دکمه‌ها و بقیه المان‌های درنظرگرفته شده روی آن نیز از چینشی با نظم قابل قبول و مطلوب بهره می برند و همین فرمان منجر گردیده تا فعالیت کردن با آنان حین رانندگی راحت‌خیس باشد.

تمامی قطعات یدکی هیوندای i20 از آریا پارت

سطح کیفی متریال به سرویس گرفته گردیده در تشکیل داد کابین هیوندای آی ۲۰ نیز به طور کامل قابل قبول بوده و درین مشقت بها به راحتی می تواند رضایت مشتریان را برآورده سازد. به کارگیری از تریم دو رنگ در فضای داخلی کابین خویش را منجر زیباتر به حیث وصال کابین هیوندای آی20 شد‌ه‌است. همینطور از نگاه فضای کابین نیز چهار سرنشین بزرگسال می توانند از حضور در‌این قسمت خودرو لذت ببرند. صندوق عقب 301 لیتری آی ۲۰ هم گرچه چندان کلان به حیث نمیرسد ولی میتواند نیازهای خانواده‌های کوچک را تا حد قابلیت مرتفع سازد.

به صورت کلی بایستی تیتر داشت که کابین هیوندا I20 مونتاژ کرمان موتور از دید پباده سازی و کیفیت در سطحی مورد قبول قراردارد ولی واحد سنجش جاداری آن بیشتر مطلوب خانواده‌های کوچک و معدود جمعیت خواهد بود.

آپشن‌ها و تجهیزات لوازم یدکی هیوندای i20

هیوندای i20 مونتاژ کرمان موتور از حیث امکانات رفاهی و ایمنی به مورد ها ذیل مجهز شد‌ه‌است: در اختیار گرفتن ایستایی در سربالایی، در اختیار گرفتن پایداری، سنسورهای بوستان در جلو و عقب، حسگر فشار باد تایر، رادار تغییر و تحول لاین، توزیع نیروی ترمز EBD، ترمز ضد قفل ABS، ترمز کمکی، دیلایت، لامپ‌های مه شکن جلو و عقب، دستور برقی چهار حالته حساس با‌گاز با روکش چرمی و دکمه‌های در اختیار گرفتن، سیستم صوتی با شش اسپیکر، هندزفری، نمایشگر هفت اینچی، نویگیشن، دوربین عقب، بلوتوث، درگاهUSB ، نمایشگر آینه اواسط، دوتا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، ورود سوای کلید و آغاز دکمه‌ای در سبک‌های ۹۷، سیستم تهویه اتومات، کول جعبه، صندلی راننده و سرنشین جلو با پیکربندی دستی، روکش صندلی پارچه‌ای، خروجی برق ۱۲ ولت، تریم دو رنگ داخلی، آینه میانه الکتروکرومیک، آینه جانبی با تهیه و تنظیم برقی و گرمکن.

ویژگی ها فنی هیوندای i20

هیوندا I20 مونتاژ کرمان موتور قوای محرکه خویش را از یک پیشرانه ۴ سیلندر تنفس طبیعی به وسعت ۱.۴ لیتر اخذ می‌نماید. حداکثر قدرت خروجی از این موتور برابر با ۹۹ اسب بخار بوده و بیشینه گشتاور آن به رقم ۱۳۴ نیوتون متر میرسد. پروسه عجله ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۱۰۲۵ کیلوگرمی حدود ۱۳.۲ ثانیه به ارتفاع انجامیده و بیشینه سرعت آن نیز ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. معدل مصرف سوخت ترکیبی هیوندای i۲۰ کرمان موتور حدود ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد می شود. با اعتنا به آمار و ارقام ارائه گردیده می‌قدرت اخذ که تلاش فنی هیوندای i۲۰ چندان هیجان آور و به خصوص برای جوان ها قابل قبول نخواهد بود. با این درحال حاضر این خودرو می تواند به نیازهای زوج‌های برنا و خانواده‌های معدود جمعیت تا حد قابلیت و فارغ از دردسر جواب دهد.

مزایا و معایب هیوندا i20

هیوندا i20 از مفاد مثبتی همانند کیفیت ایجاد کرد بالا، امر پذیری مطلوب، فضای کابین مطلوب، مصرف سوخت سنجیده و سرویس ها بعداز فروش پهناور کمپانی سهل موتور منفعت می برد. از سوی دیگر تجهیزات رفاهی خیر چندان کلان و همینطور تلاش خیر چندان توانا پیشرانه نیز جزو نقاط ضعف این هاچبک کره‌ای محسوب می‌شود.

I20 کرمان موتور به جهت برخورداری از محسناتی همانند پباده سازی ظاهری بهتر از قبلی و کیفیت تشکیل داد مطلوب توانست حیث شمار بیشتری از مشتریان را نسبت به خویش جلب سازد. به این ترتیب می بایست اظهار داشت که شرایط فروش هیوندا i20 کرمان موتور نسبت به قبلی بسیار بهتر بوده و به صورت آحاد در بازار کشور‌ایران نیز مشتریان منحصربه‌فرد به خویش را داشته و دارااست. بدین ترتیب می‌قدرت تیتر داشت که تقاضای داد و ستد هیوندای I20 در بازار جمهوری اسلامی ایران در سطح میانگین افزایشی چک می شود.

مشخصات بدنه

کلاس بدنه هاچ بک
ابعاد طول 4035 میلی متر عرض 1734 میلی متر ارتفاع 1474 میلی متر
وزن 1197 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو رینگ 16 اینچ آلومینیومی
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب رینگ 16 اینچ آلومینیومی

مشخصات موتور

حجم موتور 1368 سی سی
نوع موتور بنزین سوز
تعداد سیلندرها 4
تعداد سوپاپ ها 16
محل قرار گیری موتور جلو
سیستم سوخت رسانی پاشش چند نقطه ای MPI
ظرفیت باک 50 لیتر
حداکثر توان خروجی 98.6 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی 134 نیوتن متر در 4000 دور دقیقه

مشخصات جعبه دنده

نوع جعبه دنده اتوماتیک
تعداد دنده (جلو) 4
جعبه دنده اتوماتیک دیفرانسیل جلو FWD

سیستم ترمزها هیوندای i20

نوع سیستم ترمز دارای سیستم ABS و EBD
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

سیستم تعلیق و فرمان هیوندای i20

نوع سیستم تعلیق جلو مک فرسون
 نوع سیستم تعلیق عقب اكسل یک تكه با بازوی نیمه دنباله ای و فنر مارپیچ (CTBA)
نوع سیستم فرمان فرمان برقی MDPS

عملکرد هیوندای i20

حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 13.2 ثانیه
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 6.7 لیتر در 100 کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 6
ستاره ایمنی Euroncap 4

امکانات رفاهی و آپشن های هیوندای i20

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) راننده و سرنشین
سیستم های امنیتی و حفاظتی ریموت کنترل جهت باز و بسته نمودن در هابه همراه دزدگیر / دارای سیستم ضد سرقت ایموبلایزر
سیستمهای تهویه مطبوع تهويه مطبوع اتوماتيک + تصفيه هوای يونيزه
سیستمهای مولتی مدیا سیستم پخش MP5 ، صفحه نمایش 7 اینچی ، كامپيوتر سفری ، كنترل سيستم صوتي از روی فرمان ، سیستم رهیاب ماهواره ای و بلوتوث ، دارای 6 بلندگو
سیستم صندلیهای جلو و عقب دارای پشت سری های فعال در هنگام تصادف / دارای روکش پارچه ای با تنوع رنگ / دارای تنظیم برقی صندلی راننده / گرمکن صندلی / قابلیت تنظیم گودی کمر
سیستم آیینه ها آینه ی الکتروکرومیک جهت سهولت دید راننده در شب / آینه های خارجی با حالت الکتروکرومیک و تنظیم برقی به همراه راهنمای LED / دارای گرمکن / با قابلیت تا شوندگی
سیستم شیشه ها شیشه بالابر های برقی در جلو و عقب / بخار زدای شیشه / شیشه های سولار
سیستم های سقف سانروف تنظیم شونده به همراه سیستم جلو گیری از آسیب
سیستم روشنایی جلو و عقب چراغ مه شكن جلو و عقب ، چراغ روشنایی روز (Day Light)
سنسورهای پیش فعال سنسور باران ، سنسور پارك عقب ، سیستم كنترل پایداری الکترونیکی (ESC) ، سیستم كنترل ايستايی در سربالايی (HAC) ، اخطار دهنده فشار باد چرخ ها (TPMS) ، سنسور نور
متفرقه دارای کروز کنترل ، محفظه خنک نگهدارنده ، دوربین دید عقب