لوازم یدکی هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت یک کدام از باتجربه‌ترین تولیدها شرکت کره‌ای هیوندای میباشد که از سال 1994 میلادی جایگزین سبک دارای اسم و رسم اکسل گردیده و تا به امروز پنج نسل آن به بازارهای متعدد راه و روش پیدا نموده است.

نسل دوم این سدان ریز نقش با اسم ورنا در مجموعه خودروسازی راین (زیرمجموعه کرمان موتور) طی سال‌های میانی ده سال هشتاد خورشیدی به ساخت و ساز می سید که با استقبال مطلوب مشتریان باطن کشور ایران نیز مواجه شد. نسل سوم اکسنت زمان حضور در کشورمان را پیدا نکرد البته نسل چهارم این سدان ساب‌کامپکت اقتصادی که از سال 2010 در بقیه کشورها حضور داشت، با سبک 2014 به طور وارد شده مهمان جاده‌های کشورمان شد.

آریا پارت بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی

کمپانی «راحت موتور» واردات قانونی این مال را بر عهده داشت. مدتی آنگاه یعنی وسط فصل تابستان سال ۱۳۹۶ خورشیدی، کمپانی «کرمان موتور» هیوندا اکسنت را در خطوط ساخت خویش مکان اعطا کرد و مثال مونتاژی این سدان توده‌و‌جور را راهی بازار معامله خودرو کشورمان کرد.

اینک به انگیزه تعلیق همیاری خودروسازان فرنگی با شرکای اهل ایران، مونتاژ هیوندای اکسنت در کرمان موتور به وضعیت تعلیق درآمده میباشد.

در مقاله پیش رو قصد داریم تا نسل چهارم هیوندا اکسنت (RB) را از جوانب گوناگون آیتم محاسبه در اختیار بگذاریم. بدین ترتیب درصورتی که این پرسش که «شایسته ترین سبک اکسنت مرتبط با کدام سال میباشد؟» و یا این که این سوال را در تاریخچه هیوندای نیافته‌اید، در‌پی با  آریا پارت باشید.

پباده سازی ظاهری و کابین هیوندای اکسنت

با نگاه به بدنه این سبک از مارک هیوندای متوجه خواهید شد که پباده سازی بیرونی این سدان ریزنقش با تلفیق خطوط نسبتا معمولی و زوایای قابل انعطاف صورت گرفته میباشد. در نمای روبرو شاهد سگرمه‌های در هم کشیده لامپ‌های جلو هستیم که در دو طرف جلوپنجره کشیده و باریک قرار گرفته و سعی بر اسپرت‌خیس جلوه دادن فیس این سدان خانوادگی دارا هستند. در قسمت کناری اکسنت، یک خط وسعت‌دهنده از انتهای لامپ‌های عقب تا قوس گلگیر جلو امتداد یافته و نمایی عضلانی‌خیس را برای این زاویه از اکسنت پدید آورده میباشد.

شرایط سیال سقف و ارتفاع کوتاه درب صندوق عقب در نوع خویش جذاب دقت و خوشایند به لحاظ می‌رسند. در نمای عقب نیز حاشیه برآمده و قوسی صورت درب صندوق عقب در کنار لامپ‌های یک تکه و پباده سازی مطلوب سپر، جلوه‌ای نسبتا قشنگ را برای این زاویه از هیوندا اکسنت به ارمغان آورده میباشد.

قطعات یدکی هیوندای اکسنت در تهران

با ورود به درون کابین متوجه می شوید که داشبورد به طور نسبتاً حجیم پباده سازی گردیده و اندکی از فضای پای سرنشینان ستون جلو را محصور نموده است؛ البته با این هم اکنون، اشخاص با قد میانگین محدودیت خاصی را از دید فضای رمز، پا و زانوها در صندلی‌های ستون عقب و جلو تجربه نخواهند کرد. پباده سازی تیم داشبورد و غربیلک امر نیز در نوع خویش نسبتا دیدنی و دلنشین به لحاظ می رسد؛ با این وجود عمر دستکم آبادی ساله این خودرو سبب گردیده تا کابین اکسنت چندان امروزی و مطابق با معیارهای مدرن جلوه نکند.

طرح بی آلایش و دایره‌ای صورت دور و بر بیرونی غربیلک دستور نیز می تواند لذت و هیجان رانندگی با هیوندا اکسنت را کم کند. سطح کیفی متریال کابین نیز گرچه خیلی مرغوب وجود ندارد ولی از کیفیت بالاتری نسبت به تولیدها چینی برخوردار بوده و شم بهتری را در ذهنیت شما به وجود خواهد آورد. به صورت تمام می‌قدرت اینگونه برداشت کرد که مدل پباده سازی فضای داخلی و بیرونی هیوندای اکسنت نسل چهارم نسبت به کلاس و مشقت بها این خودرو مطلوب بوده و برای رفع نیاز یک خانواده چهار نفره رضایت نصیب نظارت میگردد.

پیشرانه و خصوصیات فنی هیوندا اکسنت

قوای محرکه هیوندا اکسنت از یک پیشرانه توده و جور‌ ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی ۴ سیلندر تامین می شود. این پیشرانه نیرویی به ترازو ۱۲۲ اسب بخار اقتدار و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور را ساخت و آن را بوسیله یک باکس دنده چهار سرعته خودکار به سوی محور جلو روانه نماید. ماحصل بکارگیری اینگونه تیم فنی در لوام یدکی هیوندای اکسنت مونتاژی و وارد شده با وزن 1060 کیلوگرم، عجله صفر تا صد 11.4 ثانیه، بیشینه سرعت 184 کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت ترکیبی 6.4 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

با دقت به آمار فنی ارائه گردیده در سطور گذشته، بدیهی میباشد که نباید انتظار کوشش فنی فوق‌العاده و عجله‌گیری هیجان انگیز را از اکسنت انتظار داشت؛ با این وجود، عده ای که در پی یک سدان عده و جور برای تامین مصارف خانوادگی به هم پا لذت بردن از سواری نسبتا قابل انعطاف و شل می باشند، می توانند با فرضی آسان هیوندا اکسنت را برگزینند.

آپشن‌ها و تجهیزات رفاهی ایمنی هیوندا اکسنت

با اعتنا به سطح بها و نوع بازار غرض این خودرو اقتصادی شهری، می‌اقتدار اظهار داشت تجهیزات رفاهی مو جود در کابین هیوندای اکسنت اگرچه چندان کلان وجود ندارد، ولی متناسب با نیاز و نسبتاً قابل قبول برآورد میگردد. مهم ترین امکانات رفاهی ورژن فول آپشن هیوندا اکسنت به موردها ذیل محصور می شود:

سانروف، نمایشگر ۷ اینچی لمسی، سامانه رهیاب، دوربین عقب، بلوتوث، USB، ورود فارغ از کلید، شروع دکمه‌ای، تهویه مطبوع خود کار، مه شکن جلو و عقب، کول جعبه، پیکربندی ۶ حالته دستی برای صندلی راننده و ۴ حالته دستی برای صندلی سرنشین جلو، روکش پارچه‌ای چرمی صندلی‌ها (ورژن مونتاژ)، پورت برق ۱۲ ولت، آینه‌های جانبی برقی، آینه میانه الکتروکرومیک، امر‌برقی، دی‌لایت، اتولایت، سامانه در دست گرفتن ایستایی در سربالایی، وضعیت رانندگی اکو .

درضمن هیوندای اکسنت چیره به اخذ ۴ ستاره ایمنی از موسسه امنیت ترافیک اتوبان‌های ایالات متحده (NHTSA) گردیده که امتیاز مطلوبی به شمار آمده و از امنیت نسبتا سزاوار این خودرو در مشاجره حفظ از جان سرنشینانش خبر می دهد. نصیب متعددی از ایمنی هیوندای اکسنت وام دار حضور امکاناتی همانند: شش کیسه هوای راننده – سرنشین – جانبی و پرده‌ای، حسگر در اختیار گرفتن فشار باد تایر،حسگر بوستان عقب، ترمز ضد قفل ABS، توزیع الکترونیکی نیرو ترمز EBD، مدیر پایداری خودرو و سامانه در اختیار گرفتن پایداری خواهد بود.

جمع بندی نهایی

هیوندای اکسنت تحت عنوان یک سدان بسیار توده‎وجور شهری – خانوادگی از نقاط قوتی همانند: پباده سازی ظاهری نسبتا خوشایند و عامه‌پسند، کابین خوش‌ایجاد کرد با سطح کیفی رضایت‌نصیب متریال، تجهیزات رفاهی ایمنی متناسب و قابل قبول و همینطور سرویس ها بعداز فروش وسیع منفعت می برد و اکثر سبک‌های آن میتوانند به نیکی از پس بر طرف کردن نیاز مشتریان و خانواده‌های نادر جمعیت برآیند؛ با این وجود از منظر قوای موتور و هیجان رانندگی همتراز برخی رقیبان شبیه (از حیث بها) نظیر سراتو سایپا کار نمی‌نماید. همچنین میتوانید مقاله لوازم یدکی هیوندای i30 رو مطالع کنید.

مشخصات فنی هیوندای اکسنت

مشخصات فنی هیوندای اکسنت
حجم موتور 1591 سی سی
نوع موتور VVT
تعداد سیلندرها و سوپاپ 4 سیلندر خطی – 16 سوپاپ
گیربکس 4 سرعته اتوماتیک
استاندارد آلایندگی یورو 6
حداکثر قدرت 122 اسب بخار
حداکثر گشتاور 150 نیوتن متر
حداکثر سرعت 190 کیلومتر
سیستم فرمان برقی MDPS
سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی
سایز چرخ‌ها 195/50 – رینگ 16 آلومینیومی
سیستم تعلیق جلو : مک‌فرسون / عقب : CTBA
طول خودرو 4370 میلی‌متر
عرض خودرو 1700 میلی‌متر
ارتفاع خودرو 1457 میلی‌متر
فاصله دو محور 2570 میلی‌متر
وزن خالص 1070 کیلوگرم
حجم صندوق عقب 465 لیتر
حجم مخزن سوخت 43 لیتر
امکانات و تجهیزات هیوندای اکسنت
سانروف سنسور نور
ایربگ راننده و سرنشین ایربگ جانبی و پرده‌ای
کامپوتر سفری کنترل فشار باد چرخ‌ها
دوربین دید عقب ABS
صفحه نمایش 7 اینچی سیستم کنترل پایداری ESC
بلوتوث سیستم مدیریت پایداری VSM
تهویه مطبوع اتوماتیک استارت دکمه‌ای
چراغ‌های جلو مجهز به مه‌شکن با شعاع دید گسترده سیستم پخش Mp3 همراه با ورودی AUX و USB و 6 بلندگو
رهیاب ماهواره‌ای چراغ ترمز سوم