قطعات یدکی هیوندای آزرا

هیوندای آزرا خودرو سایز تبارک و دوستداشتنی کره‌ای میباشد که از سال ۱۹۸۶ تا به امروز به بازار جهانی عرضه میگردد.

نسل پنجم آزرا از سال ۲۰۱۵ وارد بازار گردیده و می‌اقتدار از آن تحت عنوان خودرویی برنا حافظه کرد، ولی این سبک هنوز از منظر لهجه پباده سازی نو با سوناتا و جنسیس مسافت داراست. البته همین پباده سازی جسورانه منجر گردیده تا نسبت به بقیه سبک‌های هیوندای گزینه استقبال بیشتری قرار گیرد.

فعلا هیوندای آزرا آی جی 2018 – Hyundai Azera IG 2018 – تحت عنوان ششمی نسل این سدان فول سایز و ولی سومی نسلی که تا به امروز وارد بازار کشور ایران گردیده،‌ در خیابان‌ها تردد می‌نماید.

نسل ششم HYUNDAI AZERA در سال ۱۳۹۷ و به وسیله کمپانی کرمان موتور به بازار کشور‌ایران رویکرد یافت.

همانطور که انتظار می رفت،‌ آزرا گران‌قیمت‌خیس و با برنامه ای و متریالی بالاتر از سبک‌های قبل خویش عرضه شد‌ه‌است.

البته به جهت ساخت و ساز محدودیت‌های واردات خودرو در سال قبلی مبتنی بر ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به مرزو بوم، کمپانی کرمان موتور ناگریز به واردات ضعیف‌ترین قوای فنی این اتومبیل به کشور‌ایران شد.

درصورتی که بخواهیم خودرویی هم کلاس قیمتی و فنی با آزرا AG ۲۰۱۸ اسم ببریم، بی‌شک صرفا حریف آن فولکس واگن پاسات خواهد بود. اما سایررقبای این مذل از هیوندای، بنز E کلاس و ب ام و خصوصی 5 نیز تام برده میگردند.

در ورژن وارد شده این خودرو به کشور ایران که دارنده ضعیف‌اترین پیشرانه از نوع ۲.۴ لیتری میباشد، ولی اقتدار موتور به ۱۹۰ اسب بخار و عجله صفر تا صد نیز به ۱۰ ثانیه میرسد.

پباده سازی فرنگی آزرا 2015

اکثری از کارشناسان خودرو بر این باورند که با نگاه کلی به AZERA2018 در صدر هیوندای سوناتا ۲۰۱۷ تداعی می شود، البته نسل نو این ماشین مختلف‌خیس از نسخه برداری یا این که مشابهت آزرا با سوناتا میباشد.

به ظاهر آزرا، سپر جلو با هواکشی عریض‌خیس نسبت به سبک‌های قبل پباده سازی گردیده است. همینطور میله‌های افقی جلو پنجره فرمی سه بعدی به خویش گرفته میباشد.

به عنوان مثال دیگر پباده سازی‌های تازه اضافه گردیده به سبک نو آزرا، می‌قدرت به چرخ‌های آلیاژی خودرو اشاره نمود. نمای روبروی گرانجور ۲۰۱۸ با لامپ‌هایی گرانقدر، نادر پهنا و دوگانه پباده سازی شد‌ه‌است.

نوار LED نوروفروغ روز با حالتی دایره صورت و به نوعی همچون محصول ها ب ام و با پایین هالوژن‌های اساسی جانمایی شد‌ه‌است.

گرانقدر‌ترین خودروساز کره‌ای عملکرد نموده است تا این کالا را همچون بقیه محصولاتی هیوندای جلو پنجره‌های ذوزنقه‌ای و شش ضلعی گرانجور را نگهداری نماید.

درین سبک منزلت پلاک به مکان سپر و روی جلو پنجره قرار گرفته میباشد.

از نمای جانبی شباهت آزرا ۲۰۱۸ بسیار بیشتر به ب ام و مشابه میشود. طول معدود سقف به هم پا کشیدگی بدنه سبب شد‌ه‌است تا شرایط نصفه اسپورت و آیرودینامیک این سبک تقویت خواهد شد.

نمای پشت Hyundai Azera دارنده لامپ‌های پیوسته در عقب را اکران می دهد که از این منظر اتومبیل مدنظر را برنا پسندانه خیس جلوه میدهد.

بعضا کارشناسان میگویند شاید نتوان نمره ۲۰ را به پباده سازی فرنگی این خودرو اعطا کرد، البته این سدان لاکچری برتری و جذابیت‌های خاص خویش را داراست.

پباده سازی داخلی

آسانی در پباده سازی داخلی این خودرو، مهم ترین خصوصیت آن میباشد. او‌لین نکته‌ای که بعد از نشستن باطن آزرا به فیس کشیده میگردد، پهنا جلوه دادن کنسول و و مجرای تهویه هوا میباشد.

به کار گیری از پلاستیک مرغوب در پباده سازی داشبورد قابل انکار وجود ندارد و روکش‌های چرم و اما قابل انعطاف بر زیبایی و گیرایی این سبک افزوده میباشد.

پباده سازی داخلی هیوندای آزرا تازه با سبک گذشته به جز وجود یک رکاب پادری با روشنایی داخلی و سیستم سرگرمی لمسی ۸ اینچی به یاور کاوشگر گوگل افزوده شد‌ه‌است.

امکانات داخلی این سبک دربرگیرنده روکش چرمی صندلی‌ها، تهویه مطبوع خودکار دو منطقه‌ای، گرم کن صندلی های عقب و جلو، به یاروهمدم نسل نو سیستم ارتباطی Blue Link میباشد.

مشخصات فنی هیوندای آزرا

نام خودرو هیوندای آزرا
کشور سازنده
کره جنوبی
سال (طراحی) 2005

مشخصات فنی

موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور 3300 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 235 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 304 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده 5 دنده خودکار تیپ ترونیک
شتاب 0 تا 100 7.8 ثانیه
حداکثر سرعت 230 کیلومتر در ساعت
وزن 1620 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4895 طول – 1865 عرض – 1490 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2779 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر 15.1 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 10.2 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 75 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 3
میزان تولید CO2 240 گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات هیوندای آزرا فیس قدیم

ترمز و پایداری سیستم کنترل پایداری ESP – سیستم ضد قفل ترمز ABS – سیستم کمکی ترمز BAS
کیسه هوا 8 عدد کیسه هوا
سیستم صوتی DVD چنجر و نویگیشن – سیستم صوتی Infinity با هشت بلندگو و ورودی iPod و AUX و قابلیت کنترل از روی فرمان و چنجر 6 تایی و قابلیت پخش mp3
دیگر تجهیزات – صندلیهای راننده و سرنشین جلو با تنظیم الکتریکی در 10 جهت (4 جهت برای سرنشین) – 2حافظه برای صندلی راننده ، آینه ها و فرمان- سنسور پارک عقب – آینه الکتروکرومیک – آینه های جانبی برقی تاشو با گرمکن و راهنما و تغییر زاویه هنگام پارک – روشنایی خودکار چراغهای جلو – گرمکن صندلی جلو – پرده عقب الکتریکی با جمع شوندگی خودکار هنگام پارک – برف پاک کن حساس به باران – شیشه های مجهز به سیستم کاهش نور آفتاب – کامپیوتر سفری