قطعات یدکی هیوندای i30

هیوندا i30 یک هاچبک عده و جور خانوادگی از محرمانه محصول ها قطعات یدکی هیوندای میباشد که ساخت‌و‌ساز آن از سال ۲۰۰۷ در کارگاه هیوندای موتور مملکت جمهوری آنالیز کلید زده شد.

آریا پارت وارد کننده قطعات هیوندای

این فرآورده پلتفرم خویش را با سبک کیا ceed به اشتراک نهاده و تا به امروز در قالب سه نسل به دست مشتریان رسیده میباشد. نسل نخستین هیوندای i30 که طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ با کد FD در مجامع در میان‌المللی حاضر گردیده بود، در قالب سبک‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ حضور نسبتا موفقی را در بازار کشورمان تجربه کرد. این هاچبک کره‌ای به واسطه پباده سازی مطلوب، کیفیت و تجهیزات قابل قبول و همت فنی مناسب خیلی زود مکان خویش را دربین مشتریان هاچبک سوار اهل ایران گشوده کرد.

با این درحال حاضر سطح کیفی این خودرو به رقبایی همانند مزدا۳ هاچبک نمی رسد و همین آیتم نیز سبب ساز شد تا هیوندا آی ۳۰ در رقابت با این خودرو ژاپنی چندان برنده ظواهر نشود. به هر شکل در وضعیت فعلی نسل اولیه هیوندا i30 به طور سبک‌های استوک و کارکرده در بازار کشورمان حضور داشته و از همین جهت قصد داریم تا این هاچبک کره‌ای را از حیث پباده سازی، ویژگی ها فنی، تجهیزات، موقعیت فروش و … گزینه آنالیز در اختیار بگذاریم.

پباده سازی ظاهری هیوندای i30

شمایل بدنه i30 در مقایسه با هاچبک‌های مدرن از شاخصه‌های هیجان آور و تحسین برانگیز کمتری سود میبرد البته با این وجود، در حین عرضه رخ نسبتا مختلف و مناسبی را از خویش به مشتریان اهل ایران ارائه بخشید و توانست رضایت همگانی وی نسبت در ظاهر خویش را جلب کند.

در نمای روبرو از لامپ‌های نسبتا والا با پباده سازی خوشایند سود گرفته گردیده که دو طرف یک جلوپنجره باریک مزین به لوگو هیوندای را به تصرف خویش درآورده و فیس نسبتا بخشندگی برای این هاچ‌بک خانوادگی رقم زده میباشد. هواکش سپر نیز پباده سازی معمولی‌ای داشته و به طریق قابل قبولی فضای دربین مقام‌های مه شکن روی سپر را مالامال نموده است.

درب کاپوت در امتداد ردیف‌هایA حالتی پر رنگ داشته و از آسانی این حیطه تا حدی کاسته میباشد. در نمای جانبی نیز یک خط کتف‌ای به یاروهمدم بعضی وسعت پردازی‌های دیگر در نصیب ذیل پروفایل مشاهده میگردد که ضمن کاستن از آسانی نمای کناری این خودرو سعی بر خوش‌فرم‌خیس جلوه دادن هیوندا آی ۳۰ از نمای بغل دارا هستند. حضور یک لچکی در کناره انتهایی قاب پنجره‌ها روی ردیف C نیز موجب ورود نوروروشنایی بیشتر به کابین و دلبازتر شدن آن خواهد بود.

قطعات هیوندای آی 30

مهم‌ترین شاخصه نمای عقب لامپ‌های تبارک آن می‌باشند که در امتداد ردیف سی و درب صندوق، ارتفاع متعددی از این نصیب را به خویش تخصیص داده و نمایی منحصر برای وجهه ظاهری نصیب پشت هیوندای آی 30 نسل اولیه پدید آورده‌اند. بقیه قسمت‌ها نظیر درب صندوق و سپر به طور معمول پباده سازی گردیده و جلوه هماهنگ شدن با بقیه نواحی بدنه ساخت‌و‌ساز کرده‌اند.

کلاً بایستی اظهار کرد که نمای ظاهری هیوندا آی ۳۰ گرچه در بعضا بخش‌ها تا حدودی ناهماهنگ و اما در مقایسه با سبک‌های مدرن یه خرده سابق به لحاظ می رسد البته در طی خودش توانست حیث مثبت مردم مشتریان را جلب سازد و اکنون نیز مشتریان بازار معدود تنوع کشور‌ایران می توانند تا حد متعددی با ظواهر نسبتاً سابق این خودروی کره‌ای به خیر و خوبی کنار بیایند.

پباده سازی داخلی هیوندای i30

بعداز ورود به کابین هیوندا آی ۳۰ متوجه پباده سازی بی آلایش ولی منظم آن خواهید شد که در طی عرضه نخستین این متاع به بازار می‌توانست نیازهای بصری مشتریان را به حد مناسبی جواب دهد ولی در موقعیت فعلی و در مقایسه با تولیدها امروزی‌خیس سخن چندانی برای بیان کردن نداشته و نسبتا سابق به لحاظ میرسد.

به ویژه طرح کنسول میانی و روزنه‌های تهویه مستطیل صورت آن‌ که به طور عمودی در دو طرف پنل مالتی مدیا و تهویه قرار گرفته‌اند، شمایل نسبتا کلاسیک ولی منظم و متین رو از خویش به اکران گذارده‌اند. دکمه‌های گوناگون هم به طرزی بسیار منظم در رمز مکان خویش قرار گرفته و به کار گیری از آنان چندان حیران‌کننده به حیث نمی رسد.

بهترین قیمت ها را از آریا پارت بخواهید

پباده سازی غربیلک دستور نسبتا خوشایندتر بوده و پنل کیلومترشمار پشت آن نیز گرچه هیجان چندانی به راننده جابجایی نمی‌دهد البته میتواند به خیر از پس تامین نیازهای متعارف راننده برآید. کیفیت متریال به سرویس گرفته گردیده در ایجاد کرد داشبورد و رودری‌ها نیز حدودا قابل قبول بوده و نقد چندانی نمی‌قدرت در‌این مشقت ارزش بر آنان وارد دانست.

همینطور فضای کابینه هیوندا آی ۳۰ محیطی مطلوب جهت حضور ۴ تا ۵ سرنشین بزرگسال با بعدها بدنی متعارف را مهیا آورده و محدودیت چندانی در صندلی‌های ستون جلو و عقب بر وی وارد نخواهد آورد. فضای توشه هیوندا آی ۳۰ هم اندازه 340 لیتر ظرفیت را در چنگ وسایل یوزرها قرار داده و تحت عنوان یک اتومبیل هاچبک از صندوق عقب نسبتا جادار فایده می برد. با خواباندن صندلی‌های عقب این وسعت تا 1250 لیتر قابل توسعه میباشد.

در کل بایستی تیتر داشت که فضای داخلی هیوندا آی ۳۰ نسل اولیه چه از حیث کیفی و چه از دید فاکتورهای کاربردی میتواند به گونه ای مطلوب پاسخگوی نیازهای خانوادگی در سختی ارزش خویش تحت عنوان یک اتومبیل استوک باشد ولی در قیاس با خودروهای نو و صفر کیلومتر تا حد متعددی کهن و از مد افتاده جلوه خواهد کرد.

آپشن ها و تجهیزات هیوندای i30

هیوندا آی ۳۰ نسل نخستین به تجهیزات و خصوصیات فنی تحت مجهز گردیده است:

کروز در دست گرفتن، در دست گرفتن کشش و پایداری، سنسور بوستان عقب، سنسور باران و فشار باد تایر، سامانه هشدار دهنده اتمام لنت، توزیع نیروی ترمز EBD، ترمز ضد قفل ABS، ترمز بوستان برقی لامپ‌های مه شکن جلو و عقب، امر هیدرولیک چهار حالته با روکش چرم و دکمه‌های در اختیار گرفتن، سیستم صوتی با شش اسپیکر، چنجر شش تایی، دوربین عقب، مانیتور بلندمرتبه سفارشی، USB، نمایشگر ۴.۲ اینچی برگه کیلومتر، شش تا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو و ایربگ پرده‌ای و جانبی، کمربند ایمنی پیش‌مهلک و محدودکننده، ورود سوای کلید، سیستم تهویه خودکار، روزنه تهویه عقب، کول جعبه، صندلی راننده شش حالته دستی، صندلی سرنشین جلو چهار حالته دستی، صندلی عقب تاشونده دو تکه، روکش چرمی صندلی، ایزوفیکس صندلی، خروجی برق ۱۲ ولت، آینه اواسط الکتروکرومیک، آینه‌های جانبی تاشونده برقی با گرمکن، سانروف، شیشه آسانسور آنتی‌ترپ.

ویژگی ها فنی هیوندای i30

این هاچبک خانوادگی کره‌ای تحت درب کاپوت خویش یک پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتری تنفس طبیعی نهفته نموده که می‌تواند ۱۴۳ اسب بخار توان و ۱۸۶ نیوتن متر گشتاور ساخت و ساز نماید. این معیار نیرو بوسیله یک باکس دنده چهار سرعته خودکار به سوی محور جلو ارسال می‌گردد. لوازم یدکی هیوندای i30 می‌تواند پیاله مقطع مجال ۱۱.۲ ثانیه از موقعیت سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. همینطور بیشینه سرعت این خودرو 1350 کیلوگرمی برابر با ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت بوده و حدود ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف خواهد کرد.

مزایا و معایب هیوندای i30

مواقعی همانند دستور‌پذیری مطلوب، فضای جادار کابین، کارایی فنی مطلوب، آینه‌های والا جانبی، تجهیزات رفاهی بهتر از رقبا و ایمنی بالا تحت عنوان نقاط قوت این مال در حیث گرفته می گردند. از طرف دیگر سواری نسبتا کم آب و ضرایب زمان بر دنده را می‌قدرت تحت عنوان نقطه ضعف این متاع در لحاظ گرفت.

موقعیت فروش هیوندا i30 در کشور‌ ایران

هیوندا آی ۳۰ تحت عنوان یک هاچبک کره‌ای که به وسیله مارک بسیار دوستداشتنی هیوندای وارد بازار جمهوری اسلامی ایران گردیده در هنگام عرضه توانست حیث مثبت مشتریان نسبتا قابل توجهی را به سوی خویش جلب سازد.

با این درحال حاضر در وضعیت فعلی Hyundai i30 به جهت عدم عرضه بزرگ و همینطور عدم ورود نسل‌های جدیدتر این خودرو به کشور ایران نتوانست در رقابت با محصول ها کیفیت خوب‌تری همانند مزدا ۳ هاچبک گوی سبقت را از وی برباید و دقت مشتریان بیشتری را به سمت خویش جلب سازد.

درنتیجه می بایست اعلام‌کرد که گرچه هیوندای آی30 در بازار گزینه داد و ستد و خرید و فروش قرار میگیرد ولی رونق آن به حد محصولاتی همانند مزدا ۳ هاچبک و یا این که بقیه سبک‌های بازار نبوده و مجموعاَ می‌اقتدار تیتر کرد که شرایط معامله هیوندا i30 در سطح نسبتا میانگین جای‌دارد.

درآخر اتمام فعالیت مونتاژ قطعات هیوندای در ایران را مطالعه کنید برای سفارش قطعات با ما تماس بگیرید.

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر DOHC
حداکثر قدرت 141 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 186 نیوتن متر در 4300 دور در دقیقه
حجم موتور 1975 سی سی
تعداد سوپاپ 16
جعبه دنده اتوماتیک 4 دنده
محور محرک دیفرانسیل جلو
شتاب ۰ تا 100 10.6 ثانیه
حداکثر سرعت  205 کیلومتر بر ساعت
 وزن خالص  1268 کیلوگرم
فاصله محور 2650 میلی متر
ابعاد و نوع چرخ های جلو و عقب 225/45R17

مصرف سوخت

داخل شهر 10.3 Lit/100km
 خارج شهر 6.1 Lit/100km
 ترکیبی 7.6 Lit/100km
حدآلایندگی Euro 3

ظرفیتها

باک بنزین 53 لیتر
سرنشین 5 نفر

ابعاد

عرض  (1775) mm
طول  (4245) mm
ارتفاع  (1480) mm

امکانات ایمنی وآپشن های خودرو

مجهز به 6 کیسه هوای ایمنی
کلید غیر فعالسازی کیسه هوای ایمنی سرنشین جلو جهت نصب صندلی کودک
قفل مرکزی
سیستم کنترل پایداری الکترونیکی ESP
ترمز ضد قفل ABS و سیستم ترمز دیسکی چرخ های عقب
توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD
فرمان کنترل شونده توسط موتور الکتریکی با قابلیت تنظیم دستی
سیستم ایمنی ضد سرقت
روکش چرم صندلی
روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ های جلو متناسب با نور محیط
چراغ مه شکن جلو و عقب
دارای سقف شیشه ای چند حالته
شیشه های رنگی ضد تششع فرابنفش
آینه های جانبی برقی و تاشو
بالابر برقی شیشه ها
نمایشگر میزان محلول شیشه شوی
سنسور پارک روی سپر عقب
مجهز به سیستم نمایشگر اطلاعات سفر
آینه الکتروکرومیک جهت راحتی دید راننده در شب
نمایشگر اطلاعات راننده به صورت سوپر ویژن
کروز کنترل
سرد کن داشبورد
نمایشگر میزان باد چرخ ها
فیلتر هوای داخل کابین
سیستم کنترل کیفیت هوا
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
کنترل سیستم صوتی روی فرمان
دارای پورت AUX – USB – IPOD
سیستم صوتی و رادیو با قابلیت پخش CD و MP3 به همراه 4 بلندگو
سنسور باران برای برف پاک کن جلو