لوازم یدکی هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه یک کراس اوور بین سایز بسیار دارای اسم و رسم وابسته به کمپانی خودروسازی کره‌ای هیوندای میباشد که از سال ۲۰۰۰ میلادی در لیست تولید ها این شرکت قرار گرفته و امروزه یکی دوستداشتنی‌ترین و مشهور‌ترین محصول ها آن به شمار می‌رود.

اسم سانتافه از روی شهری به همین نام در نیومکزیکو گرفته گردیده و تحت عنوان او‌لین کراس اوور-شاسی بلند کمپانی کره‌ای نام برده به حساب میآید. خودرو سانتافه تا به امروز در قالب چهار نسل متعدد روانه بازارهای جهانی گردیده است که دو نسل میانی آن یعنی سانتافه CM و DM در قالب سبک‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ پیروز به حضور در بازار کشورمان شدند.

نسل سوم این متاع موسوم به سانتافه IX45 از سال ۲۰۱۴ در لیست تولید ها کمپانی راحت موتور (نماینده قانونی هیوندای در کشور‌ایران) قرار گرفت. ورژن نیوفیس این خودرو نیز با سبک‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به مشتریان اهل ایران تحویل شوید و آیتم استقبال آنان قرار گرفت. اینک هیوندای سانتافه و آریا پارت بزرگترین وارد کننده قطعات یدکی هیوندای در ایران یک کدام از دوست داستنی‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای کراس اوور بازار جمهوری اسلامی ایران به شمار رفته و از همین رو قصد داریم تا در مقاله پیش رو به چک خصوصیت‌های فنی و ظاهری، تجهیزات، شرایط فروش و … این فرآورده بپردازیم.

پباده سازی ظاهری هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه ix45 از حیث پباده سازی ظاهری تماما با نسل قبل از خویش تفاوت داشته و از گویش پباده سازی بسیار اختصاصی به شخصی نسبت به مثال گذشته منفعت میبرد؛ در سبک نو دیگر اثری از آن پباده سازی حجیم و خیر چندان خوش‌فرم سبک قبلی خبری وجود ندارد و در قبال یک نوع شمایل اسپرت با به کارگیری از خطوط صاف و بعضی سیال در سبک ix45 پدید آمده که در طول خودش توانست توجهات بخش اعظمی را به سوی این متاع دوستداشتنی هیوندای جلب سازد.

نمای جلو از لامپ‌های کشیده و نسبتا اخم‌آلود در دو طرف یک جلوپنجره مزین به نوارهای کرومی افقی مصرف شده تا جلوه به مراتب اسپرت و تهاجمی برای این کراس اوور خانوادگی رقم بزند و افشار برنا بیشتری را به سوی این خودرو بکشاند. پباده سازی سپر نیز مطابق با بقیه المان‌ها به گونه ای هماهنگ و جالب شکل پذیرفته و وجهه به طور کامل مناسبی برای نمای روبرو هیوندای سانتافه ارائه داده میباشد. در سبک نیو صورت ۲۰۱۶ پباده سازی سپر جلو، نوارهای داخلی جلوپنجره و بعضی جزئیات دیگر عوض شده تا رخ به‌روزتر و برنا‌پسندتری از این خودرو به مشتریان ارائه دهد.

نمای جانبی هیوندای سانتافه

در نمای جانبی هیوندای سانتافه شاهد به کارگیری از برخی خطوط حجمی به طرز به طور کامل مطلوب و منطقی هستیم تا فرم بدنه این شاسی بلند کره‌ای خوش‌فرم‌خیس به لحاظ رسد. در نمای عقب هیوندا سانتافه لامپ‌هایی گرانقدر با پباده سازی خوشگل به طور دو تکه را در دو طرف درب صندوق مشاهده می کنیم که تا حدودی مشابه به بعضی تولیدات آئودی نظیر آئودی Q5 به حیث رسیده و در کنار المان‌های دیگر همانند پباده سازی زیبای درب صندوق، سپر عقب و سراگزوزهای دیدنی، نمایی خوشایند برای نصیب عقب سانتافه رقم زده میباشد.

به کارگیری از فلاپ‌های مشکی-نقره‌ای رنگ در نصیب‌های زیرین بدنه نیز موجب زیبایی بیشتر این کراس اوور کره‌ای بوده میباشد. در کل می بایست اظهار داشت که پباده سازی بیرونی هیوندای سانتافه از نمایی به طور کامل اسپرت و برنا‌پسند فایده برده و به خیر توانسته دقت قشرها گوناگون شاسی‌بلند سوار اهل ایران را به سوی خویش جلب نماید.

پباده سازی داخلی هیوندای سانتافه

بعد از ورود به کابین هیوندای سانتافه با نوعی پباده سازی اسپرت و مخصوص مواجه خواهید شد که در طول خودش بسیار امروزی جلوه می کرد؛ به حدی که کمتر خودروهای بازار باطن کارکشته به ارائه اینگونه سطحی از پباده سازی امروزی و آینده‌نگرانه‌ای بودند. طرح داشبورد و کنسول میانی این خودرو بسیار دیدنی به حیث رسیده و دکمه‌های متعدد روی کنسول میانی آن با نظم قابل قبولی مکان گرفته‌اند. حتی در صورتیکه مقداری قوه تخیلتان قدرتمند باشد، می توانید حالتی مشابه به فرم بدنه یک هواپیمای جنگنده از روبرو را در طرح داشبورد این خودرو ببینید.

غربیلک دستور نیز فرمی دیدنی و اسپرت داشته به یار و همدم پنل کیلومترشمار سیلندری پشت آن جلوه‌ای به‌مراتب خوشایند پیش روی راننده قرار داده میباشد. سطح کیفی متریال به سرویس گرفته گردیده در ایجاد کرد ادوات کابین نظیر داشبورد و رودری‌ها نیز گرچه از نوع به طور کامل مرغوب وجود ندارد البته به نوبه خویش از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و می تواند رضایت همگانی مشتریان را نسبت به خویش کسب نماید.

کابین هیوندای سانتافه جای قابل قبولی جهت حضور پنج نفر بزرگسال بوده و محدودیت چندانی بر سرنشینان ستون نخستین و دوم وارد نمی‌آورد. فضای توشه سانتافه نیز 585 لیتر ظرفیت داشته و حجم قابل قبولی را در دسترس یوزرها جهت مکان دادن اثاثیه و وسایل خویش به ویژه در هنگام سفر قرار خواهد بخشید. مجموعاَ می بایست تیتر داشت که فضای داخلی هیوندای سانتافه چه از دید کاربردی و چه از دید بصری به نیکی توانسته نیازهای مشتریان را تا حد ممکن برآورده سازد و رضایت وی را جلب نماید.

آپشن‌ها و تجهیزات هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه نیوفیس در سبک های سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در سبک‌های فول آپشن خویش از امکانات رفاهی ایمنی تحت سود میبرد: کروز در دست گرفتن، کروز در دست گرفتن هوشمند، سیستم‌های در دست گرفتن ایستایی در سربالایی، در دست گرفتن سرعت در سراشیبی، سامانه‌های در دست گرفتن کشش و پایداری، اتوپارک، سه شرایط رانندگی، سنسور بوستان جلو و عقب، سنسور باران و فشار باد تایر، رادارهای ایمنی نقطه کور و تغییر تحول لاین و تصادف جلو و پشت، ABS، EBD، ترمز بوستان برقی، ترمز اضطراری، اتو‌هلد، دیلایت – اتولایت، فروغ بالا اتومات، تهیه و تنظیم خود کار طول نور و روشنایی، لامپ‌های مه شکن جلو و عقب، لامپ چرخشی در سرپیچ، لامپ‌شوی، لامپ جلو از نوع زنون، لامپ بدرقه و خوشامدگویی.

دستور برقی چهار حالته حساس به‌سرعت با روکش چرم و دکمه‌های در دست گرفتن، پدال شیفتر پشت امر، گرمکن امر، سیستم صوتی ۶ یا این که ۱۰ اسپیکر اینفینیتی با هندزفری، نمایشگر لمسی هشت اینچی، نویگیشن، دوربین‌های عقب – جانبی و ۳۶۰ مرتبه، بلوتوث، USB، نمایشگر ۴.۲ اینچی کاغذ کیلومتر، قطب‌نما، کیسه‌های هوای راننده – زانویی راننده و سرنشین جلو، ایربگ پرده‌ای و جانبی جلو، پشت خصوصی فعال.

کمربندهای ایمنی پیش‌مرگ آور و محدودکننده، ورود و آغاز فارغ از کلید، تهویه اتومات دوگانه به علاوه روزنه تهویه عقب، کول جعبه، صندلی راننده ۸ حالته برقی با تهیه و تنظیم برقی گودال کمر و یاد، صندلی سرنشین جلو ۶ حالته برقی، صندلی عقب ستون دوم تاشونده سه تکه ستون سوم تاشونده دوتکه (در شکل وجود)، گرمکن صندلی جلو و عقب، سردکن صندلی جلو، روکش صندلی چرمی، پورت ۱۲ ولت، صندوق برقی هوشمند، اینورتر ۲۲۰ ولت، آینه اواسط الکتروکرومیک، آینه جانبی با تهیه برقی، سقف پانوراما، سانروف، شیشه بالا بر آنتی‌ترپ، پرده جانبی عقب، مموری آینه.

خصوصیات فنی و لوازم یدکی هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه نسل سوم نیروی ما یحتاج خویش را از یک پیشرانه ۲.۴ لیتری به دو شکل پاشش بدون واسطه GDi و غیرمستقیم MPi اخذ می‌نماید. بیشینه توان و گشتاور موتور GDi برابر با ۱۸۸ اسب بخار اقتدار و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور میباشد. عجله صفر تا صد این فرآورده نیز ۱۱.۶ ثانیه به ارتفاع می‌انجامد؛ حداکثر سرعت سانتافه GDi برابر ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت بوده و معدل مصرف سوخت آن ۸.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تیتر گردیده‌است.

از طرف دیگر پیشرانه mpi توانی برابر با ۱۷4 اسب بخار اقتدار و ۲۲۷ نیوتن متر گشتاور ساخت و ساز می‌نماید. هیوندای سانتافه مجهز به موتور MPi می‌تواند کاسه مقطع مجال ۱۱.۶ ثانیه تخت گاز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. بیشینه سرعت و معدل مصرف سوخت این سبک نیز به ترتیب ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت و ۸.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تیتر گردیده است. وزن هیوندای سانتافه تقریبا برابر با 1650 کیلوگرم بوده و باک سوخت آن هم اندازه ۶۴ لیتر ظرفیت داراست.

مزایا و معایب هیوندای سانتافه

برای مثال مهم‌ترین مزیت‌های هیوندای سانتافه می‌اقتدار به پباده سازی ظاهری دیدنی، کابین نسبتا خوش‌ایجاد کرد و کیفیت عالی، بازار استوک بسیار مطلوب، سرویس ها بعداز فروش بسیار بزرگ در سطح مرزو بوم و وفور کافی اسباب یدکی آن تیتر کرد. همینطور پیشرانه این سبک با برخی از تولیدات دیگر هیوندای و کیا مشترک بوده و خاطر مشتریان از حیث تعمیر و محافظت این کالا به طور کامل ریلکس خواهد بود.

از سوی دیگر مواقعی همانند حضور قطعات پلاستیکی فراوان در کابین و همینطور بی آبی سواری بعضی از سبک‌های سانتافه منجر وجود انتقاداتی پیرامون آن گردیده‌است.

موقعیت فروش هیوندای سانتافه در بازار کشور ایران

هیوندای سانتافه را به جرئت می‌قدرت پرفروش‌ترین کراس اوور فی مابین سایز جانور در بازار مرزوبوم تلقی کرد. اقبال همگانی بسیار متعددی پیرامون این مال وجود داشته و مشتریان همواره از خرید این شاسی بلند کره‌ای استقبال قابل قبولی به کار میاورند؛ تا جایی که بعضی از بازاریان سانتافه را از نظر پرفروش بودن به پراید شاسی بلندها تشبیه ساخته‌اند. به صورت کلی می‌قدرت اظهار داشت که معامله هیوندای سانتافه از شرایط مطلوبی در کشور ایران سود کرده و بازار معاملات آن با رونق بسیار فراوانی روبرو بوده میباشد.

مقالات دیگر خودرو های هیوندای:

قطعات یدکی هیوندای i10
لوازم یدکی هیوندای آزرا

مشخصات فنی

موتور  4 سیلندر
حداکثر قدرت  188 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حجم موتور  2.4 لیتری
تعداد سوپاپ  16
جعبه دنده  6 دنده اتوماتیک
محور محرک دو دیفرانسیل
شتاب ۰ تا 100  10.9 ثانیه
حداکثر سرعت  190 کیلومتر بر ثانیه
 وزن خالص 1568 کیلوگرم
فاصله محور  2700 میلی متر
ابعاد و نوع چرخ های جلو و عقب  235/60R18

مصرف سوخت

داخل شهر  Lit/100km
 خارج شهر  Lit/100km
 ترکیبی  8.5 Lit/100km
حدآلایندگی Euro 5

ظرفیتها

باک بنزین 64 لیتر
سرنشین 7 نفر

ابعاد

عرض  (1880) mm
طول  (4700) mm
ارتفاع  (1680) mm

امکانات ایمنی وآپشن های خودرو

صفحه کیلومتر سوپر ویژن
سیستم صوتی با 6 بلندگو
سیستم کنترل حالت رانندگی
سیستم الکترونیکی کنترل پایداری خودرو
کلید هوشمند و استارت دکمه ای
سیستم تهویه صندلی های جلو
گرمکن تمام صندلی ها
داشبورد خنک کننده
پورت AUX – USB
پرده های دستی درب عقب
صندلی راننده با قابلیت تنظیم در 12 حالت
ترمز پارک الکترونیکی
6 کیسه هوا
سیستم ترمز کمکی سرپایینی و سیستم کمکی کنترل خودرو در سربالایی
سیستم تشخیص نفطه کور
کروز کنترل هوشمند
سیستم اتوماتیک تهویه هوا
سانروف پانوراما
سیستم نمایش نمای عقب